O blogu
Blog pikkuvampyyrin kirjamaailma (czyli książkowy świat małego wampirka) powstał z potrzeby stworzenia miejsca, w którym mogłabym wyrażać siebie. Od kilku lat piszę recenzje książek, które nie są tak bardzo personalizowanie, gdyż zamieszczane są po prostu na portalu czytelniczym. Dla mnie było to za mało, tym bardziej, że pomysł na bloga recenzenckiego pojawił się w mojej głowie już dawno.

Widocznie jednak potrzebowałam większego bodźca motywującego, aby znów zacząć blogować. Jakiś czas temu doszłam do wniosku, że pozytywna informacja zwrotna napędza mnie do działania. Kwestia bloga, czyli miejsca spotkania z czytelnikiem, znów powróciła do życia. Pomysł ponownie wisiał nade mną. Aż w końcu natrafiłam na inspirujący wykład psychologiczny, w którym to zwrócono uwagę na fakt, że jeśli pasja jest duża i wymaga czasu, to można zająć się czymś mniejszym, pośrednim, a jednak związanym z ową pasją. Po części przez kilka lat to robiłam. Uwielbiam pisać, a przez spory kawał czasu pisywałam recenzję. Ale teraz czas wykonać kolejny krok na przód.

O czym będzie ten blog? Jak już wspominałam- nastawiam się głównie na książki. Jeśli ktoś sądzi, że o książkach nie warto mówić, może stąd już teraz wyjść. O książkach trzeba mówić. Czytanie to nie tylko poznawanie nowych bohaterów i ich losów, ale też inspirujące rozmowy osób, które wymieniają się opiniami na temat przeczytanej pozycji. Przede wszystkim o książkach należy mówić ze względu na niszę czytelniczą. Ludzie nie doceniają tego, że potrafią czytać. Czas to zmienić, pokazując innym, że czytanie może być przyjemne. A jeśli nie- stwórzcie elitarne szkoły, dostępne tylko dla nielicznych. Po co dar czytania ma posiadać osoba, która nigdy z niego nie skorzysta? Może właśnie wtedy wszyscy zaczęliby doceniać dziedzictwo pisma. 

Jednak nie chcę ograniczać się jedynie do książek. Chcę, aby to miejsce było moje- takie, jakie tylko zapragnę. A więc sądzę, że z czasem pojawią się tutaj treści muzyczne, a może nawet i fińskie. Czas pokaże, w jakim kierunku rozwinie się pikkuvampyyrin kirjamaailma. 

Dlaczego taka nazwa bloga? Chciałam, aby była ona po fińsku i dotyczyła zarówno mnie, jak i książek. Od wielu lat posługuję się hasłem vampireheart, co wzięło się z pewnej (niekoniecznie mojej ulubionej, choć mojego ulubionego zespołu) piosenki. Poza tym, proszę Was, wampiry. To właśnie one są moimi ulubionymi stworami, choć współczesna kultura obdarła ich z tego, co najlepsze. Hold me
Like you held on to life
When all fears came alive and entombed me
Love me
Like you love the sun
Scorching the blood in my vampire heart
HIM "Vampire heart"Brak komentarzy:

Prześlij komentarz